28.12.18

  • 19:00-23:00 Danseaften
    Kimbrer Kroen, Aars

    Til musik af Aars Spillemandslaug. Alle er velkomne.

Kontakt os

Lise Aslak Jensen

Fritidskonsulent

Email: liaj@vesthimmerland.dk

Telefon: 99 66 84 06/20 32 71 58 

 

Else G. Andersen

Administrativ medarbejder

Email: ega@vesthimmerland.dk

Telefon: 99 66 84 04

 

Lokalforeningen for Kræftens Bekæmpelse i Vesthimmerlands Kommune

 

 

Beskrivelse

 

KRÆFTENS BEKÆMPELSES har over 3300 medlemmer i Vesthimmerland kommune. Opbygning består af en Lokalforening  med bestyrelse og 4 Lokaludvalg.

Lokalbestyrelsen; fmd. Søren P. Johansen mail: bsjohansen@live.dk  Næstform. Lina Glerup mail; lina.glerup@mail.dk  kasserer Esther Lund Nielsen mail: esther.nielsen@privat.dk

Sekretær Inge Kragelund mail inge.kragelund@skolekom.dk Sonja Overgaard mail: sonjaovergaard@yahoo.dk  bestm. Ilselil Grynderup Pedersen  ilselil-bent@hotmail.com

Birgitte Warming mail: birgittewarming@hotmail.com suppleanter: Louise Liv mail: louise@fraction.dk Gitte Lyng Vetter mail : giv@vesthimmerland.dk

Lokaludvalg Aars Charlotte Christensen mail: ccsparhim.dk                                      Lokaludvalg Løgstør Helle Stender mail : helle@stenders.net

Lokaludvalg Farsø Tina Tollestrup Sørensen mail: enggaarden-agro.dk                      Lokaludvalg Aalestrup Gitte  Lyng Vetter mail: giv@vesthimmerland.dk

Kontakt oplysninger

Lokalforeningen for Kræftens Bekæmpelse i Vesthimmerlands Kommune

9640 Farsø

Hovedgaden 81, V Hornum

CVR nr.: 32953328

Hjemmeside: 

Kontaktperson: lina Glerup

Kontaktmail: 
lina.glerup@mail.dk
Tlf.: 
2256 4254

 

Formand: Søren P. Johansen

Nej

Nej

Email: bsjohansen@live.dk

Tlf.: 40345511

 

Kasserer: Esther Lund Nielsen

Nej

Nej

Email: esther.nielsen@privat.dk

Tlf.: 9855 1200

Kort

Kontaktpersoner

 

Vesthimmerland Kommune

Vestre Boulevard 7
9600 Aars

post@vesthimmerland.dk

Tlf: 99 66 70 00

Personlig henvendelse:

Mandag-onsdag: 

kl. 10.00-15.00

Torsdag: 

kl. 10.00-17.00

Fredag: 

kl. 10.00-12.30

Telefonisk henvendelse:

Mandag-onsdag:

kl. 10.00-15.00

Torsdag:

kl. 9.00-17.00

Fredag:

kl. 9.00-12.30